H.OĞUZ AYDEMİR
     

Abdullah Gül, Hollanda, Nisan 2012

     
Haberler / Duyurular
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kraliçe Beatrix tarafından resmi törenle karşılandı. Hollanda ziyaretinde Kraliçe Beatrix Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´e ´Hollanda Aslanı Büyük Şövalye Nişanı´ verdi.

Cumhurbaşkanı Gül, CEO'larla buluşmasından önce ise Hollanda Kraliçesi Beatrix ile birlikte, Gebzeli kökenli iş adamı Oğuz Aydemir'in öncülüğünde gerçekleştirilerek Amsterdam'da düzenlenen 'Levanten Ticaret Odası Hollandalı Tüccarlar ve Osmanlı Sultanları' sergisinin açılışını yaptı.

Gebze Osman Hamdi Bey müzesinin ve Eskihisar Kalesinin yenilenerek gün ışığına çıkartılması ve Hünkar çayırındaki Fatih'in Turası ile Tavşancıl'da ki Yahya Kaptan anıtının yapımı gibi tarihsel hizmetleri ile hafızalarımızda yer edinen Gebze kökenli işadamımız Oğuz Aydemir bu kez karşımıza "Hollandalı Tüccarlar ve Osmanlı Sultanları sergisi"nin düzenlenmesinde "fikir babası" olarak çıktı.

Türkiye ve Hollanda'nın ticari ilişkilerinin başlangıcını temsilen 'Ticaret Odası'nın (Levanten Room) bir örneğinin sergilendiği salonda incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Gül, buradaki fotoğraf sergisini de gezdi. Türkiye-Hollanda ticari ilişkilerinin tarihi sürecine ilişkin kısa filmin izlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, müzede bulunan şeref defterini imzaladılar. Cumhurbaşkanı Gül ve Bayan Gül, Hollanda Kraliçesi Beatrix ile müzenin girişinde kendisi için özel hazırlanan lale bahçesini de gezdi.

KAYNAK: http://www.kocaelisanayigazetesi.com/haber-594-GEBZELI-ISADAMI-AYDEMIR-HOLLANDADA.html

 

 
© 2013 Her hakkı saklıdır | oguzaydemir.com